Header Ads

BANDIRMA SERAZ ZEYTİN-PEYNİR

                             
Bandırma'da kaldığınız kısa süre içinde biraz alışveriş yapmak niyetindesiniz. Diyelim yolda benimle karşılaştınız, "Buraya gelmişken ne alabilirim?" diye sordunuz. Kelle peyniri alın!.. Ama mutlaka alın!..

Limanda İDO durağının hemen karşısında "SERAZ Zeytin-Zeytinyağı-Peynir"i göreceksiniz.. İçeri girin ve kelle peynirinin tadına bakın.. Güleryüzle karşılanacağınızdan emin olabilirsiniz. 

Bölgenin en kaliteli mandıralarında üretilen çeşit çeşit peynir bulacaksınız. Peynirler çeşitlerine göre zamanında stoklandığı için, ne zaman gitseniz aynı tadı bulacaksınız. 

Reyonlarda sadece peynir yok; tereyağ, bal, erişte, höşmerim...Seraz'da zeytinlerin tadına bakmadan çıkamazsınız.. Zaten çıkmamalısınız.. Kendi bahçelerinde özenle yetiştirilen ve toplanan zeytinlerdir bunlar.. Sadece siyah zeytin değil, yeşil zeytin de var.. Zeytin olur da, zeytinyağı olmaz mı?..Bir diğer zeytin ürünü de zeytinyağlı sabundur. Çoğu ingilizce isimli pahalı sabun ve şampuanlara rağmen, bugün zeytinyağlı sabunları kullanan insanlar doğallığı tercih etmektedirler. 

Deneyin!..


             

Veeee Vefa Bozacısı.. Artık İstanbul'a gitmenize gerek yok, İstanbul'a gidenlere boza siparişi vermenize hiç gerek yok..  

Vefa Bozası Bandırma'da.. 

                       


İşte bu da Seraz'daki son bomba; Tahinli Simit..  İçi tahinli, çıtır çıtır bir simit.. Başka yerde yok.. 

"Seraz" çeşit çeşit peynir ve kendi bahçelerinden ürettikleri zeytin ürünlerini kendi satış mağazalarında toptan ve perakende olarak satışa sunuyorlar. 

İDO iskelesinin önündeki havuzlu meydanda Seraz'ı göreceksiniz..Bütün Bandırmalıları ve Bandırma misafirlerini güleryüzle bekliyorlar..

Yorum Gönder

0 Yorumlar