Type Here to Get Search Results !

JAPON BAHÇESİ, ESKİŞEHİR


Sazova Parkı Bilim-Kültür ve Sanat Parkı'nın içinde yer alan Hayvanlar Bahçesi'nin bir köşesinde bir bahçe düzenlenmiş. 2010 yılı Türkiye'de Japon Yılı olunca düzenlenen etkinliklerden biri de Japon peyzaj mimarlarının tasarladığı bu Japon Bahçesi olmuş.


Bildiğiniz gibi, Japonlar bahçe düzenleme konusunda çalışmaları dünyada çok beğenilen ülkelerden biridir. Doğanın varlığına çok saygı duydukları gibi, insanın kendini dinlemesi ve huzuru yaşamasına önem verirler. Bu bahçeyi de, kendi kültürlerine uygun oluşturmuşlar.


Bahçe içinde gölet, küçük köprüler, yürüyüş yolları, bir şelale ve verandalar var. Elbette, çeşit çeşit ağaçlar da var. Biz bir ekim günü bahçeyi gezdiğimiz için rengarenk ağaçlar arasındaydık. Ancak buraya ilkbaharda da gelmeliyiz mutlaka. Çiçek açan ağaçlara gelen kuşlarla beraber doğanın canlandığına şahit olmalıyız. En çok merak ettiğim, Sakura ağaçları.. Onları mutlaka fotoğraflamalıyım.  

Özellikle bahar aylarında, yoğun iş temposundan sıkılanlar için biraz kafa dinleyebilecekleri harika bir bahçe!.. Aslında herkes için.. Herkesin biraz kafa dinlemeye, kendiyle baş başa kalmaya gereksinimi vardır. 

Bahçede hiç bir şey tıkış tıkış değil, her şey için yeterli alan var.Bu bahçe ile ilgili daha fazla bilgi isterseniz,  www.sazovaparki.com sayfasını inceleyebilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Top Post Ad

Below Post Ad