Type Here to Get Search Results !

MERYEMANA EVİ


İzmir'in Selçuk ilçesi sınırları içerisinde Bülbül Dağı'nda yeralan Meryem Ana Evi'ne Efes Antik Kenti'nin güneydeki Magnesia Kapısı'ndan devam eden yoldan gittik. 

Yola doğru baktığımızda bir Meryem Ana heykeli dikkatimizi çekti. "Burada gidilir" der gibiydi..

Yaklaşık 5 km'lik bol dönemeçli bir yoldan sonra Meryem Ana Evi'ne ulaştık. Burada bir posta binası dahil, çay bahçeleri ve bir şeyler atıştırabileceğimiz mekanlar da vardı.

Kapıda şu uyarıyla karşılaştık:

Meryem Ana, Hz. İsa'nın yakın arkadaşı St.Jean (Yuhanna) ile bu bölgeye gelir ve gizlenirler. Meryem Ana'nın ömrünün son günlerini burada geçirdiğine ve burada öldüğüne inanılır. Hatta mezarının da burada bir yerde olduğu düşünülür.


Bu nedenle burası Hıristiyanlar için bir hac yeridir.Efes Antik Kenti'ne ziyarete gelmişken, 5 km daha yol almaya üşenmedik ve Meryem Ana Evi'ni de ziyaret ettik. 

İçerisi çok geniş değil..

Bu ıssız yerin bulunma hikayesi de ilginç.. 1800'lü yılların başında Almanya'da bir köyde hasta yatağından kalkamayan Anna Katharina Emerick, rüyalarında gördüğü bu yeri tarif eder.. Yapılan araştırmalar kadını haklı çıkarır.. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için Meryem Ana Evi sayfasını inceleyin..

Bu duvara dilekler yazılıp bağlanmış. 

Bazılarını biraz yakından inceledik.Yukarıda dileklerini ingilizce yazanlar; sağlık, mutluluk ve işinde başarı gibi dileklerde bulunurken, aşağıdaki arkadaşın hayat görüşüne (!) ulaşamamışlar..


Güzel bir doğanın içinde özel bir mekan.. Efes'e kadar gelmişken, görmeden dönmeyin..


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Top Post Ad

Below Post Ad

Subscribe Us