Type Here to Get Search Results !

KENT PARK, ESKİŞEHİR


Eskişehir heykeller ve müzeleri kadar, parkları ile de ünlü bir kentimiz. En yakın denize kuş uçuşu 120 km mesafede olsa bile bir plaja sahip tek kentimiz. Hayır, yanlış yazmadım, Eskişehir'de Kent Park'ın içinde bir plaj var. 

Otogara kadar tramvay ile geldikten sonra Kent Park'ın kapısından içeri girdik. Bu heykel bizi çiçek karşıladı.


Biz hafta içi bir gün sabah saatlerinde geldik parka. Bu nedenle sessiz ve sakindi park. Oluşturulan göletin etrafından yürüyüş yolları, bolca yeşil alan, kafeler ve çocuk parkları var.. İster göletin üzerindeki köprüden geçin, ister çevresini turlayın. 
Gölette fiskiyeler de var. Aşağıdaki fotoğrafta suyun içinde bir leke var, ne olduğunu tahmin edebilir misiniz?.. Bildiniz, bir balık. Gölet balıklarla dolu.
Bir köprünün daha üzerinden geçiyoruz. İşte burası!..Ekim ayındayız, hafta içi bir gün ve sabah saatleri.. Plaj boş. Fakat kumsal, şemsiyeler ve şezlonglar yerinde duruyor. 

Porsuk Çayı, Kent Park'ın içinden geçiyor. Bir köprü de onun için var. Parkın eski halini merak ediyorum. Harika bir yeşillendirme çalışması yapılmış. 2007 yılının Mayıs açılan Türkiye Kore Dostluk Anıtı.Aynı zamanda Eskişehir'in kardeş kenti de olan, Kore'nin Paju kentinden gelen sanatçıların yaptığı anıt. Anıtlardaki figürler Kore inancında, halkları kötülüklerden korumayı sembolize etmektedir.
Kent Park'ta keyifli bir gün geçirdik..
Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Top Post Ad

Below Post Ad