Type Here to Get Search Results !

BOZTEPE, ORDU


ORDU'YA NASIL GİDLİR?Boztepe, Karadeniz sahilinde yer alan Ordu'dadır. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Samsun Çarşamba Havaalanı'na uçakla geldik. Sonrasında HAVAŞ servisiyle yaklaşık 2 saatlik bir otobüs yolculuğu ile Ordu'ya ulaştık.Resim 1. Ordu Boztepe HaritaOrdu akrabalarımın da yaşadığı bir şehirdir. Ulubey ilçesinde ve köylerde onları ziyaret ederken yeşile boğulmak harikadır. Ordu denince akla fındık gelir. Ben de, eğer ağustos ayında gitmişsem, dayımın fındık bahçesine mutlaka dalarım.
TELEFERİK
Ordu harika bir şehirdir. Pek çok özelliğiyle gerçek bir şehirdir. Boztepe ise, Ordu ile özdeşleşmiş bir tepedir. Yüksekliği 500 m'dir, ancak şehrin hemen yanı başında olması ve sunduğu harika manzara nedeniyle çok özel bir mekandır.


BOZTEPE'YE NASIL ÇIKILIR?Boztepe'ye çıkabilmek için uzun bir araba yolunu geçmeniz gerekmekte... idi. Eskiden... 2011 yılının Temmuz ayında sahilden yükselmeye başlayan ve size sadece 8 dakikada Boztepe'ye çıkaran bir teleferik hizmete girdi. Tepeye ulaşmak için artık yaklaşık bir saat boyunca dolambaçlı yollardan geçmek zorunda değiliz. Sahilden binip Boztepe'ye elimizde kamerayla çıktık.
Fotoğraf 1. Ordu Teleferik


2350 m uzunluğundaki teleferik içinde şehrin üzerinden tepeye yükselirken muhteşem bir manzara sunar.

Zirvede kafeler ve restoranlar var, yani Boztepe'de saatlerce kalabilirsiniz.. 


Fotoğraf 2. Ordu'ya Boztepe'den bakış


Tepede manzara her gün farklı. Burada bulutlara daha yakınız.Fotoğraf 3. Ordu TeleferikTeleferik, sadece Boztepe'ye çıkarken değil, şehirde gezerken de güzel bir manzara sunuyor.

Fotoğraf 4. Ordu Sahil


Ordu'nun uzun sahilinde denize dalıp yorgunluk attık.

Resim 2. Ordu Boztepe


Ordu'ya ve Boztepe'ye bir de bu açıdan bakalım.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Top Post Ad

Below Post Ad

Subscribe Us