Type Here to Get Search Results !

ANKARA GÖKSU PARK


Göksu Park, Ankara'nın kuzeybatısında yer alan Eryaman bölgesindedir. İstanbul yolu üzerinden kolaylıkla ulaşılabilir.

2003 yılına kadar bataklık olan ve Susuz Göl olarak bilinen alan, düzenlenerek Göksu Park adını almış. Google Earth görünütüsü bile davetkar..

17-18 katlı toplu konutlarla çevrili parkın hemen yanında büyükçe bir alışveriş merkezi var. Aşağıdaki fotoğrafta da göreceğiniz gibi özellikle haftasonları otoparkında yer bulmak sorundur. 

Belediye otobüslerinden başka metro da yakınından geçmektedir. Yani ulaşımda sıkıntı yaşamazsınız..


Parkın içinde restoranlar ve kafeler, yürüyüş ve koşu yolları, spor alanları var. Gölde sandalla gezebilir, balık bile tutabilirsiniz.. Dağ kızağıyla eğlenmeyi de unutmayın!..


 Ördeklerle arkadaşlık etmeniz de mümkün. Neredeyse iki adımda bir yer alan banklarda kafelerden bağımsız da oturabilirsiniz. Bol bol yeşil alan, çeşit çeşit ağaç, çalı ve çiçeklerin arasında heykellerle de karşılaşacaksınız. Ankara'nın simgesi olan Ankara keçisi unutulmamış..Gölün içindeki adacıkta yer alan Ada restoranda yemek yiyebileceğiniz gibi, 473 barbekünün bulunduğu piknik alanında gönlünüzce takılabilirsiniz.. Özellikle haftasonları bu piknik alanından kokular yayılır ve üzeri dumanlıdır. Erkenden gidip bir barbekü kapmak gerekir, uyarmadın demeyin..

Göletin çevresinde bir tur attıktan sonra deniz fenerine çıkıp manzaranın tadını çıkarabilirsiniz..

Göletin çevresinde yürümek yorucu gelebilir. Bu trenle çocuklarınızı gezdirebilirsiniz..

508 bin metrekarelik bir alana üç ay gibi kısa bir sürede kurulan Göksu Park, Ankara'nın önemli parklarından biridir.


Demek ki istenince yapılabiliyormuş diye düşünmüş ve takdir etmiştim.. 


"Yapılacak tabi," dedi Ankaralı arkadaşım, "burası bataklık kalsa veya burada böyle güzel bir park olmasa, bu binalardaki daireler bu kadar yüksek fiyatlara satılabilir mi sence?" 


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Top Post Ad

Below Post Ad